Menü

İlginç Haberler – 26

30 Ocak 2017 - İlginç Haberler

* ABD’de, bir adamın evinde 1300 kadar fare beslediği ortaya çıktı.

Roger Dier’ın evinde bu kadar çok fare olduğu saptanınca, yetkililer fareleri “tahliye etti”.

PETALUMA – Dier, Press Democrat gazetesine açıklamasında, evdeki piton yılanını beslemek için 4 yıl önce bir yavru fare satın aldığını, ancak hayvanın hayatının tehlikede olduğunu sezip huzursuzlanması üzerine fareyi yem yapmaya “yüreğinin elvermediğini” anlattı.

Daha sonra, “çok sevimli ve sonsuz eğlence kaynağı” olduğunu fark ettiği farelerden 4 tane daha aldığını anlatan Dier, ancak hayvanları kısırlaştırmayı akıl edemediğini ve kontrolsüz bir şekilde ürediklerini söyledi.

Komşuların koku üzerine haberdar ettikleri yetkililer, orta sınıf bir mahallede bulunan evde kesif bir idrar kokusuyla karşılaştılar. Evdeki döşemenin de yem ve sıçan pislikleriyle kaplı olduğu bildirildi.

Yetkililerin evden topladığı farelerin bir kısmının çok hasta veya yaralı olduğu için itlaf edildiği belirtildi.

* Tayland’da yanlış otobüse bindikten sonra kaybolan bir kadın 25 yıl sonra ailesine kavuştu. Tayce bilmediği için sağır ve dilsiz sanılan kadının sırrı, 3 öğrencinin evsizler merkezini ziyaret etmesiyle çözüldü.

Malezya’dan 25 yıl önce Tayland’ın güney ucundaki Narathiwat vilayetine gitmek üzere yola çıkan Jaeyaena Beuraheng (76), buradan bin 200 kilometre kuzeydeki başkent Bangkok’a indi. Nation gazetesinin haberine göre, okuma yazma ve Tayce bilmeyen kadın, güneye gitmek için başka bir otobüse bindi. Fakat bu otobüs de Bangkok’tan 700 kilometre kuzeydeki Chiang Mai’ye gidiyordu.

Ülkenin en büyük ikinci kenti Chiang Mai’de 5 yıl boyunca dilenerek geçinen Jaeyaena, 1987’de evsizleri için açılan bir merkeze yerleştirildi. Tayce bilmediği için sağır ve dilsiz sanılan kadının sırrı, Narathiwat’tan 3 öğrencinin evsizler merkezini ziyaret etmesiyle çözüldü.
Öğrencilerle konuşarak durumunu anlatan 8 çocuk sahibi yaşlı kadın 25 yıl sonra ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

(6)